Zasady kształcenia na odległość

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W związku z nadzwyczajną sytuacją, w naszej szkole zostają wprowadzone zasady kształcenia na odległość.

Obowiązywać będą od 25 marca do 10 kwietnia 2020r. Podjęte działania są zgodne
z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań
w czasie okresowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty MW związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniu COVID – 19.
Od 25 marca rozpoczynamy organizację nauczania zdalnego uwzględniającą realizację podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów z wykorzystaniem metod
i technik kształcenia na odległość. Nasza praca polegała będzie na współpracy przez, komunikatory, pocztę elektroniczną, platformy, szkolną stronę.

W kolejnych dniach w zależności od tego, jak długo będzie trwać zawieszenie zajęć, mogą one ulec zmianie.

Zasady kształcenia na odległość:

1. Nauczycieli i dzieci obowiązuje dotychczasowy plan lekcji.

2. Podstawowymi kanałami komunikacji pomiędzy nauczycielami, rodzicami i uczniami są komunikatory, poczta elektroniczna, platformy, szkolna strona. Uczniowie, rodzice
i nauczyciele sprawdzają wiadomości i komunikaty CODZIENNIE (z wyjątkiem weekendu).

3. Szczegółowe zasady pracy na poszczególnych przedmiotach ustalają nauczyciele.

4. Uczniowie pracują samodzielnie według podanych wskazówek, w razie trudności piszą do nauczyciela przedmiotu, a w przypadku uczniów objętych PPP wykonują tylko te zadania, które są w stanie wykonać.

5. Odrobione zadania wskazane przez nauczyciela uczniowie przesyłają w sposób określony przez niego (w formie najwygodniejszej dla Państwa-zdjęcie, skan, załącznik).

6. Nauczyciele przygotowują własne materiały, korzystają z materiałów proponowanych przez MEN i OKE, a także umieszczonych w Internecie.

7. Nauczyciele mogą wprowadzić zmiany w rozkładach materiału, dostosowując treści do możliwości uczniów w przypadku przedłużającej się sytuacji, istnieje możliwość realizacji materiału w późniejszym terminie (nawet w przyszłym roku szkolnym).

8. Nauczyciel określa sposób dokumentowania i gromadzenia prac.

9. Nauczyciele odpowiadają  na pytania związane z procesem nauczania najpóźniej
w kolejnym dniu roboczym od otrzymania wiadomości poprzez komunikatory, pocztę elektroniczną, platformy.

10. Nauczyciele udzielają konsultacji codziennie od 8:00 – 15:00 poprzez

komunikatory, pocztę elektroniczną, platformy.

11. Prace uczniów podlegają ocenie

Mam świadomość tego, że zarówno dla Państwa-rodziców, uczniów, ale też nauczycieli
i dyrekcji są to okoliczności i zadania zupełnie nowe, do których trudno w pełni i bez jakichkolwiek wątpliwości się przygotować.
Proszę zatem o cierpliwość i wyrozumiałość.
Proszę także, aby Wasze dzieci dbały o higienę pracy, robiły sobie przerwy pomiędzy zadaniami, wietrzyły pokój.
W przypadku pytań lub wątpliwości pozostaję w zdalnym kontakcie splaliki@op.pl
Również wszyscy nauczyciele służą Państwu radą i pomocą w razie jakichkolwiek pytań
i wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie, życząc spokoju, zdrowia i wytrwałości.

Krystyna Jopek

Marzec 26, 2020 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post