IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO
Home
 

Zielona pracownia

Projekt Zielona Pracownia interdyscyplinarna

geograficzno-biologiczno-ekologiczna „Myśl globalnie-

działaj lokalnie” w Szkole Podstawowej im. ks. Jana

Twardowskiego w Lalikach

prac1

DSC_0601

prac

projekt

 

Pracownia zaprojektowana jest tak, aby poza wyglądem stanowiła funkcjonalne wnętrze, które w sposób nowoczesny wspomagać ma naukę.

 

pr2

 

Całość tworzy spójną przestrzeń w spokojnych, sprzyjających nauce barwach: bieli, szarości i zieleni. Pracownia jest obszerna, każda jej część jest dostępna dla ucznia.

 

pr3

 

 

W centralnej części klasy na ścianie szarej z elementami zieleni umieszczony został monitor multimedialny. W skosie ściany zawieszony został podświetlony kaseton dydaktyczny przedstawiający „OBIEG WODY W PRZYRODZIE”.

pr4

 

W pracowni ustawionych jest 6 podwójnych ławek oraz 12 ergonomicznych krzeseł w kolorystyce szarości i zieleni. W ramach modernizacji pracowni został odnowiony parkiet i wymienione drzwi. Odświeżeniu uległ również sufit, na którym zawisło nowe, funkcjonalne oświetlenie.

 

 

pr5

 

Po lewej stronie od wejścia na zielonej ścianie ustawione zostaną szafki na pomoce dydaktyczne, modele i eksponaty. Nad szafkami zostanie umieszczone nasze motto „ Myśl globalnie – działaj lokalnie”. Na ścianie skośnej zawieszony jest podświetlany kaseton „WARSTWY LASU”.

 

pr6

 

Zieloną ścianę naprzeciw wejścia w głównej mierze stanowią okna, na ramie których zawieszone są szare pionowe rolety. Na parapetach okien zostaną ustawione rośliny sprawiając efekt przytulności.

 

 

pr7

 

 

W centralnej części sali stoi stolik uczniowski chemik (miejsce na doświadczenia i pokazy), obok którego ustawione są biurko oraz fotel obrotowy dla nauczyciela.

 

pr8

 

Ścianę po prawej stronie wejścia zdobi tematyczna tapeta w odcieniach zieleni na białej ścianie. Tapeta nawiązuje do naszego przewodniego hasła „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Przy ścianie ustawiony jest szereg puf do zabaw i gier dla uczniów.


Top