Rady Pani Pedagog służące poprawie koncentracji uwagi

Drodzy uczniowie. Przed nami znowu czas nauki zdalnej. Mając na uwadze poprawę Waszej kondycji psychicznej udostępniam materiały , które mam nadzieję przyczynią się do poprawy koncentracji uwagi.

Poniżej zamieszczam link do filmiku a następnie listę ćwiczeń.

Życzę powodzenia

ĆWICZENIA WPROWADZAJĄCE

Ruchy naprzemienne

Mieszkańcy Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi podczas pracy i nauki używają obu półkul. Dewizą każdego mieszkańca jest: tylko regularne i systematyczne ćwiczenia pomogą osiągnąć oczekiwane rezultaty, aby złapać myśl, potrzebny jest ruch. Bardzo ważne jest też częste picie wody. Każdego dnia zaraz po przebudzeniu mieszkańcy Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi wykonują  kilka podstawowych ćwiczeń.

Ruchy należy wykonywać precyzyjnie, wolno, dokładnie, powtarzając każde ćwiczenie minimum trzy razy:

• prawe kolano do lewego łokcia i prawy łokieć do lewego kolana,
  • prawa dłoń dotyka lewego kolana i odwrotnie,
  • prawa ręka do przodu do góry, lewa noga do tyłu do góry i odwrotnie,
  • naprzemienne równoczesne odchylanie lewej nogi i prawej ręki oraz lewej ręki i prawej nogi,
  • naprzemienne dotykanie prawą ręką lewej stopy i lewą ręką prawej stopy,
  • krzyżowanie wyprostowanych ramion przed klatką piersiową tak, aby na górze na zmianę była ręka
  • prawa, a potem lewa,
  • dotykanie prawą dłonią lewego ucha i odwrotnie,
  • dotykanie prawą dłonią lewego łokcia i odwrotnie,
  • prawa dłoń do lewego ramienia, lewa stopa do prawego kolana i odwrotnie,
  • prawa ręka do góry do przodu i lewa noga do tyłu i odwrotnie,
  • prawa ręka na nosie, lewa na prawym uchu i odwrotnie.

Wesołą, rytmiczną muzykę możesz znaleźć na stronie youtube.pl, wpisując hasło piosenki dla dzieci.

Przykładowy link: https://www.youtube.com/watch?v=8lUGwohNNWg&index=2&list=PLFDE328755251EE4

Styczeń 31, 2022 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post