KONIEC ROKU, CZAS NA PODSUMOWANIE

Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się 1 września  2014 r.  w oka mgnieniu minęły cztery miesiące wytężonej pracy. W październiku przyjęliśmy pierwszaków w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lalikach, ten moment upamiętnia film nagrany w trakcie uroczystości. Oto zwiastun filmu:

który reżyserował pan Jan Misiarz twórca „Studio Misiek film”, zainteresowani rodzice mogą dostać kopię na płycie, po uprzednim kontakcie z panem Jasiem. W listopadzie obchodziliśmy święto narodowe, którego charakter podkreśliła uroczysta akademia.

11listopad2ślubowanie

Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,

Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!

Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam.

Już się pchają na firanki, cienie – czarne wycinanki.

Już rozsiadły się na ścianach: czarny zamek, czarna brama.

I już skrzą się na tapecie czarne koła przy karecie.

Czarny paź przed bramą staje, czarną róże nam podaje.

Kto ją weźmie – ja? Czy ty? Komu z nas się spełnią sny?

D. Gellner

Koniec listopada, to czas andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Były więc tańce na sali gimnastycznej i wróżby. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (ktoś musi uważać na zdrowie, ktoś spotka dawnego znajomego) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego, jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Oczywiście zabawę uzupełniał słodki poczęstunek przygotowany przez kochanych rodziców.

WSZYSCY ANDANDRZANDRZ5ANDRZ3ANDRZ4Czarownica w tym roku niestety nie dotarła, podobno sie rozchorowała  szkoda, niektóre dzieci wypatrywały jej przez okno, może chciały polatać z nią na miotle?

miotła1czar

We wtorek 4 grudnia w punkcie przedszkolnym odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Wszystkie dzieci nowo przybyłe do punktu przedszkolnego składały ślubowanie. Przyrzekały chętnie chodzić do przedszkola, często się uśmiechać, śpiewać piosenki, uczyć się wierszy oraz zgodnie bawić się z innymi dziećmi i używać czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Pani dyrektor dokonała pasowania wielkim  zaczarowanym lizakiem.

DSC_0624DSC_0628rodzice

Dzieci musiały wykonać zadania przygotowane dla nich przez panią Agnieszkę. Chwaliły się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi. Rodzice z wielkim przejęciem obserwowali poczynania swoich pociech. Widać było radość i dumę na ich twarzach. Po występach dzieci zasłużyły na niespodziankę…

Spotkanie z Mikołajem było dla dzieci ogromnym przeżyciem. Przedszkolaki śpiewały piosenki i słuchały mądrych rad, które Mikołaj im przekazywał. Niektórzy mieli okazję szepnąć Mikołajowi na ucho o jakim prezencie marzą. Oczywiście wszyscy dostali piękne paczki. Nawet Święty Mikołaj dostał prezent od swojego imiennika Mikołaja Kubasa. Również pani dyrektor oraz pani Agnieszka i niezastąpiona pani Ela dostały piękne aniołki, aby miały je w opiece. Proboszcz naszej parafii został również obdarowany, biskup Mikołaj dodał, że  wsparcie z nieba zawsze się przyda.

Bardzo dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i prezenty. Teraz to i my jesteśmy już  prawdziwymi przedszkolakami – mówiły dzieci Mikołajowi i zaprosiły go w przyszłym roku!

Mikołaje 2mikołaj i wikimiko i wiki 2miko i chł 2miko i Bartuśmik miko i dyr miko i ola miko i Oliwka miko mikoł i chło 3 mikołaj i Laurka mikołaj i Łukasz mik i chłoksiądz i mikogrupowe z miko prezent dla Mikołajamikołaj i p. ByrtusDziękujemy Radzie Rodziców za pomoc Mikołajowi i za anioły, które będą miały nas przez cały rok w opiece.

Czas świąteczny łączy się z życzeniami i tradycyjnymi w naszym regionie jasełkami. Pani Alicja Przybyła wraz z dziećmi przygotowała wspaniałe przedstawienie, które wprowadziło nas w ten radosny klimat oczekiwania. Bardzo dziękujemy pani Ali, która sama zgromadziła wiele dekoracji i strojów dla młodych aktorów. Po jasełkach pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec zapłonęły sztuczne ognie ocieplając nasze serca nadzieją na lepszy Nowy Rok.

jaełka3 jasełka 2014 jasełka1jasełka 2014jasełka10jasełka11jasełka7jasełka4jasełka9

jasełka4jasełka5 jasełka12 jasełka13

Styczeń 4, 2015 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post