Spotkanie opłatkowe

W dniu 31 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: proboszcz parafii w Lalikach ks. Wojciech Janke, sołtys miejscowości Dariusz Kocierz, sponsorzy szkoły państwo Malczykowie i pan Marian Łuka.                                             Uczniowie wystawili jasełka przygotowane pod opieką pani Alicji Przybyły. Następnie wystąpił zespół ludowy Spod Kikuli prowadzony przez panią Grażynę Pydych – Babicką. Zespół skupia dzieci oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Prezentuje folklor górali żywieckich, starając się przy tym o wierny przekaz tradycyjnych tańców, pieśni, tekstów, zwyczajów i obrzędów. Zaskoczeniem dla wszystkich był występ pani dyrektor Krystyny Jopek, która w stroju góralskim zaprezentowała postać gaździny w przedstawieniu nawiązującym do najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych naszego regionu. Góralski taniec, muzyka oraz barwne postacie Szlachciców i kolędników wzbudziły zachwyt i wzruszenie na twarzach widzów. Po występie uczestnicy łamiąc się opłatkiem złożyli sobie noworoczne życzenia. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym poczęstunku. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji tej uroczystości.

przywitaniepublicznośćaniołydiabełszopkaDSC_0168darykrólowiedzieciwszyscyzespółkolędnicy1kolędnicyrodzinakolędnicy4kolędnicy2DSC_0191

Luty 13, 2015 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post