Oświadczenie rodziców w sprawie procedur przeciwdziałania Covid – 19

OŚWIADCZENIE

Ja, …………………………………………………………………………………………………………………

(imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego)

Będący rodzicem/opiekunem prawnym …………………………………………………………….

(imię i nazwisko dziecka)

Wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała ucznia termometrem bezdotykowym przez pracownika szkoły.

Przyjmuję do wiadomości:

1. objęcie mnie zakazem wstępu na teren szkoły,
  2. konieczność cogodzinnego wietrzenia sal szkolnych,
  3. konieczność pilnego odebrania dziecka ze szkoły w przypadku pojawienia się u niego niepokojących objawów choroby,

4. konieczność wyjaśnienia dziecku, aby nie zabierało do szkoły niepotrzebnych przedmiotów,
  5. konieczność regularnego przypominania dziecku o podstawowych zasadach higieny,
  6. konieczność dostarczenia do szkoły zaświadczenia od lekarza informującego o tym, iż dziecko jest już zdrowe i może przebywać w grupie szkolnej, gdy dziecko wraca do placówki po przebytej chorobie,

7. konieczność dostarczenia do szkoły aktualnego zaświadczenia od lekarza, że dziecko jest alergikiem i może w związku z istniejącą alergią kaszleć, kichać, mieć katar, wysypkę skórną itp.

Oświadczam, że:

1. moje dziecko jest zdrowe i nie wykazuje jakichkolwiek objawów chorobowych tj. katar, kaszel itp.

2. moja rodzina nie kontaktowała się w przeciągu ostatnich 14 dni z osobą chorą na COVID –19 lub podejrzaną o zachorowanie,

3. w domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych,

4. celem zapewnienia szybkiej komunikacji ze szkołą podaję poniższe dane kontaktowe:

Imię i nazwisko osoby do szybkiego kontaktu ze szkołą

Numer telefonu

5. jestem świadoma/y czynników ryzyka w związku z COVID-19, w szczególności związanych z przebywaniem na jednej powierzchni łącznie zwiększonej liczby osób w jednym czasie i miejscu,

6. zapoznałam/em się z obowiązującymi procedurami / regulaminami funkcjonowania w szkole w okresie stanu epidemii:

1. Regulamin pobytu dziecka w szkole

2. Harmonogram przychodzenia uczniów do szkoły

3. Regulamin świetlicy

4. Regulamin biblioteki

5. Regulamin uczestnictwa w zajęciach specjalistycznych oraz wytyczne GIS, MZ, MEN.

1. w razie jakichkolwiek zmian w stanie zdrowia mojego dziecka lub osób z nim kontaktujących się poinformuję niezwłocznie o tym fakcie Dyrektora Szkoły.

2. podane informacje są zgodne ze stanem faktycznym i wiadome mi jest, że fałszowanie dokumentów, poświadczenie nieprawdy i użycie dokumentu poświadczającego nieprawdę podlega odpowiedzialności karnej.

…………………………………………………………..

(data i czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego)

Sierpień 31, 2020 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post