Organizacja nauki w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lalikach po feriach

Laliki, 15.01.2021 r.

Organizacja nauki w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego                    w Lalikach po feriach

Od poniedziałku, 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lalikach wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII będą uczyć się zdalnie.

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano w oparciu o wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas, zasady funkcjonowania placówki.

Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, w oparciu o wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas wprowadza się konkretne zasady:

Nauka w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Lalikach.

Od 18 stycznia 2021 r. do szkoły wracają uczniowie klas I-III.

Podobnie jak przed feriami, zajęcia dydaktyczne prowadzone będą zgodnie z tygodniowym planem zajęć. W związku z małą liczebnością uczniów w oddziałach, nie ma potrzeby reorganizacji pracy. Żajęcia rozpoczynają się o godzinie 7:45. Przerwy międzylekcyjne uczniowie spędzają w przypisanych im salach pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia. Dyżury nauczycielskie w czasie trwania przerw międzylekcyjnych pełnione są zgodnie z „Harmonogramem dyżurów nauczycielskich”,w szczególności w pobliżu toalet. Po skończonych zajęciach nauczyciel sprowadza uczniów do szatni, nadzoruje proces sprawnego ubierania się i wyprowadza dzieci na korytarz przed wyjście główne, gdzie pod opieką nauczyciela świetlicy oczekują na odwóz. Nadal obowiązują zasady ścisłego reżimu sanitarnego.

Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia

Dla uczniów potrzebujących wsparcia umożliwia się realizację zajęć zdalnych w szkole.

Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

Dla uczniów klas I-III szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze.

Konsultacje dla zdających egzamin ósmoklasisty

Nadal dla uczniów klasy VIII organizowane są konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

W oparciu o przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego wytyczne dla dyrektorów szkół opracowano zasady mające na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęca się do zapoznania z wytycznymi

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. ks. Jana Twardowskiego

w Lalikach

Krystyna Jopek