IM. KSIĘDZA JANA TARDOWSKIEGO
Home
 

Ferie zimowe na sportowo

Od 2 lutego do 6 lutego 2015 roku w naszej szkole zorganizowano zajęcia, które miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Pani Bianka Markuljak i pani Monika Gaj przygotowały dla uczniów ciekawe formy spędzania czasu wolnego.

W poniedziałek odbyły się zajęcia na basenie. Była to okazja do nauki pływania, ponieważ wiele dzieci nie posiada jeszcze tej umiejętności. W ciągu paru godzin nauki dzieci oswoiły się z wodą, a dzięki specjalnym pasom mogły swobodnie utrzymywać się na wodzie. Uczniowie, którzy potrafili pływać mieli świetną zabawę podczas nurkowania         i doskonalenia techniki pływania. Bardzo dziękujemy panu Rudolfowi Malczykowi, właścicielowi Ośrodka Wypoczynkowego Wierchy, za bezpłatne udostępnienie basenu dla uczniów naszej szkoły.

We wtorek zorganizowano kulig  oraz zabawy na śniegu. Pogoda dopisała, śniegu było pod dostatkiem i wyjazd był bardzo udany.

 

kuligkulig 0koniePaulinkagrupowe

 

Następnego dnia uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w narciarstwie zjazdowym. Większość z nich  bardzo dobrze radziła sobie na stoku Mały Rachowiec w Zwardoniu, a początkujący narciarze mogli liczyć na wskazówki nauczycieli.

 

narciarzezjazdOliwka

 

 

narty

 

W czwartek odbyły się zajęcia na sali gimnastycznej. Uczniowie grali w piłkę siatkową. Doskonalili technikę zagrywki dolnej i górnej oraz prawidłową postawę podczas odbicia piłki.

W ostatni dzień zajęć dzieci wypróbowały nowy sprzęt saneczkarski na górce w pobliżu szkoły. Była to okazja do ćwiczeń ogólnorozwojowych i wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci  :)

 

sankiMikołajBiankaMonika

 

 

 

 

Off 

Luty 14, 2015 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post


Top