IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO
Home
 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego – podsumowanie

29 września nasza szkoła (po raz pierwszy) obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to kampania zachęcająca do prowadzenia aktywnego trybu życia od najmłodszych lat. W ostatni piątek września, w kilku tysiącach szkół w całej Europie, odbyły się wydarzenia sportowe, mające na celu promocję sportu szkolnego poprzez aktywizację ruchową jak największej liczby uczniów.

W tym dniu większość uczniów przyjechała rowerem do szkoły. Przedszkolaki oraz klasy młodsze (1-3) wykonały zadania z gotowych filmów Akademii Krokieta i Lamy oraz Ruchomych Kart Pracy. Zadania zostały wykonane z nauczycielami klas młodszych .

W klasach 4-7 odbył się turniej w Dwa Ognie (wszyscy chłopcy kontra wszystkie dziewczynki). Następnie każdy wykonywał ćwiczenia wg swojej daty urodzenia. Było przygotowanych 9 stanowisk z zadaniami ruchowymi, każde oznaczone cyfrą. Uczeń posiadający daną cyfrę w swojej dacie urodzenia był zobligowany do wykonania konkretnego ćwiczenia. Uczennica klasy 7 przeprowadziła rozgrzewkę w formie tańca .Na lekcjach tzw. przy tablicy, w ramach przerw śródlekcyjnych nauczyciele przeprowadzili ćwiczenia wg cyfry wyrzuconej na kostce (każda cyfra miała konkretne ćwiczenie).Uczniowie mierzyli również ilość kroków zrobionych w ciągu całego dnia w szkole oraz podczas drogi z i do domu.

   https://youtu.be/18FS1zWjWeY              link do filmiku przedstawiającego aktywność uczniów w tym dniu :)
IMG-20230929-WA0011IMG-20230929-WA0001 IMG-20230929-WA0002 IMG-20230929-WA0008 IMG-20230929-WA0013

 

Off 

Październik 12, 2023 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post


Top