Akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

wtorek, 5 maja 2015 r.

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy IV był hołdem dla twórców konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem. Uroczystość niosła przesłanie również dla nas, że patriotyzmu powinniśmy się uczyć każdego dnia i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna rozwijała się w duchu wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku. Dodatkowym elementem uroczystości były biało – czerwone wstęgi, które ułożone w flagę naszego kraju przypominały nam o tym, jak ważne dla każdego Polaka są symbole narodowe. Akademia została przygotowana pod kierunkiem pani Bibiany Markuljak, dekoracje wykonała pani Alicja Przybyła, która obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Składamy pani Ali najserdeczniejsze gratulacje z okazji narodzin synka. Idąc za słowami Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie ” życzymy wszystkim rodzicom aby wychowywali swoje dzieci w duchu patriotyzmu, żeby wyrosły na światłych i otwartych ludzi, którzy będą chlubą naszej ojczyzny.

akad 1 akad2 akad 3 akad 5 akad 4 akad 6

Maj 7, 2015 This post was written by Categories: Uncategorized Comments are off for this post